malabrigo

malabrigo je rodinná společnost vyrábějící příze se sídlem v Uruguayi a Peru. Jedná se o ručně barvené příze neuvěřitelné měkkosti a nádherných barevných variací. Pro výrobu jsou použita ta nejměkčí vlákna a barvy jsou inspirovány přírodou, krajinou a každodenním životem.

Příběh společnosti malabrigo začal v roce 2005, kdy dva švagrové začali barvit příze v kuchyni na sporáku. Od sporáku začali prodávat příze do USA a najednou prodávali dále do Evropy a po celém světě. Nedávno byla veškerá výroba přesunuta do Peru a v Montevideu zůstala pouze laboratoř pro vývoj nových produktů. 

Společnost dbá na životní prostředí a při výrobě přízí používá co nejméně chemikálií a snižuje množství spotřebované vody pečlivým plánováním barvení. Navíc zaměstnává převážně ženy s horšími pracovními příležitostmi. 

Většina přízí malabrigo je vyrobena ze 100% uruguayské merino vlny. Ta je produkována místními farmáři, kteří své ovečky volně pasou v kopcovité krajině. Kontroverzní praxe mulesingu v Uruguayi neexistuje. Celý uruguayský vlněný průmysl se zavázal k dosažení nejvyšších standardů chovu ovcí.

www.chlupatalama.cz malabrigo chunky
Tip
malabrigo chunky
Skladem (3 ks)
270 Kč

Ručně barvená, měkoučká 100 % merino vlna o síle bulky. Malabrigo chunky je bulky příze o váze...

195/027
1 položek celkem

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení