Narozeniny CHLUPATÉ LAMY

Dnes je tomu právě rok, co se „narodila“ CHLUPATÁ LAMA. Pojďte si s námi připomenout, co všechno během svého života zažila.

Značku CHLUPATÁ LAMA jsme založili s odkazem na náš pobyt v Peru, kde jsme se mohli dívat lamám alpakám přímo do očí a poznali jsme, jak výjimečná tato zvířata jsou. Lamy jsou krotká zvířata žijící vysoko v Andách nejen v Peru, ale také v Chile, Argentině a Bolívii. Říká se jim také velbloudi Jižní Ameriky, protože jsou perfektně přizpůsobené na drsné klima, které v Andách vládne.

Jejich vlna je velmi kvalitní a je jednou z nejteplejších a nejjemnějších na trhu. Alpaky mají až 22 přírodních odstínů a oproti ovčí vlně jsou vlákna z alpaky 3x silnější a 7x teplejší. Vlna z alpaky je známá svými termoizolačními vlastnosti, díky kterým skvěle funguje v teplém i chladném počasí, a proto ji lze nosit po celý rok.

Naší exkluzivní značku AMANO jsme dovezli přímo z Peru v šesti různých variantách. Ve většině z nich naleznete ve složení právě vlnu lamy alpaky a další přírodní materiály jako pima bavlnu nebo merino vlnu.

Jako další značku pro náš e-shop jsme zvolili oblíbená DROPS klubíčka. Je to trochu má srdcová záležitost, jelikož podle DROPSích návodů jsem se vracela na vysoké škole k pletení. Líbí se nám široká nabídka přírodních materiálů, odstínů, a hlavně to nekonečné množství inspirace nejen pro pletení, ale také háčkování. Značku DROPS můžeme vřele doporučit všem začínajícím pletařkám, které si potřebují ověřit s jakou sílou příze i jehlic se jim pracuje nejlépe, zda hodně nebo málo utahujete, zda jsou pro Vás vhodné návody psané nebo jste se rozhodly tvořit přímo z hlavy. Popusťte uzdu své fantazii a vyberte si z naší nabídky.

V naší nabídce se během roku dále objevila značka we are knitters. Značka, která si nás získala svým jedinečným přístupem k tvoření krásných věcí. We are knitters si zakládají na udržitelnosti a propagují tvorbu, kterou lze nosit vždy a všude. Do naší nabídky jsme zařadili velmi „chlupaté“ klubko Fuzzy Yarn, protože jeho složení je na našem trhu opravdu jedinečné a k tomu jsme přidali Bamboo – 100 % bambusovou viskózu, která je perfektní nejen na léto.

Protože jsme chtěli nabídnout také klubíčka příznivcům duhových barev a háčkařkám, vybrali jsme dále španělskou značku katia. Tato značka byla založena již v roce 1951 a díky své dlouhé historii je opravdu z čeho vybírat. My jsme vybrali příze vhodné na háčkované šátky jako katia Pandora nebo Infinity Shawl a dále měkkoučké příze ze 100 % baby merina, které postupně mění barvy.

Na konci roku nám začínalo být trochu zima, tak jsme si řekli, že by to chtělo do nabídky nějakou huňatou alias bulky variantu. Jasnou volbou bylo malabrigo chunky. Tato legenda mezi přízemi nás uchvátila svými barevnými přechody a neuvěřitelnou hebkostí.

Letos v únoru jsme byli za naše snažení odměněni velmi příjemnou cenou, a to odznakem „Ověřeno zákazníky“ od Heureky. Toto razítko je zároveň našim závazkem se dále zlepšovat, abychom Vám nabízeli kvalitní produkty a skvělý servis.

Náš první rok je za námi a my bychom to s Vámi chtěli náležitě oslavit. Vedle již probíhající slevové akce na DROPS Baby Merino u nás nyní pořídíte celou značku AMANO, katia a we are knitters se slevou -30 %. Tato akce platí do konce dubna.

Děkujeme Vám za Vaši přízeň a podporu a do budoucna se těšíme na spoustu spokojených zákazníků. 

Vaše CHLUPATÁ LAMA

Chlupata-lama-lamicka-www.chlupatalama.cz

Zpět do obchodu